Neobvyklé masáže

Nabídka masážních salónů, případně zážitkových agentur, je poměrně pestrá. Pokud nejste přímo zastánci některého z typů masáží, pak si jistě tyto nabídky pečlivě prostudujte. Kromě základních typů masáží zde naleznete i některé neobvyklé druhy masáží, které stojí za to minimálně vyzkoušet. Pevně věříme, že v některých případech se vám tato masáž zalíbí natolik, že ji v budoucnu několikrát zopakujete.

Abychom zabránili případným nejasnostem hned na začátku článku. Samozřejmě neodsuzujeme základní a známé masáže jako např. thajské masáže, jávské masáže, havajské masáže atp. To v žádném případě. Jedná se o kvalitní a mnoha generacemi ověřené masáže, které dokáží zrelaxovat tělo i duši. Tento článek pouze chce upozornit na fakt, že existují i jiné netradiční masáže, které stojí za to vyzkoušet.

Rozhodně z nich nemusíte mít obavu, ať už je název jakýkoliv. Pečlivě si prostudujte nabídku dané masáže, co obsahuje, pro koho je vhodná a naopak, komu se tato masáž nedoporučuje. To jsou základní předpoklady k tomu, abyste si vybrali masáž, která nebude mít negativní vliv na vaše zdraví. Důležité přeci je, abyste při masáži zažili jen a jen příjemné chvíle a nechali odpočinout svému tělu, které je unavené z běžného i pracovního života.

A jaké typy masáží se například na trhu objevují? Uvedeme jen pár příkladů, vy sami si jistě ve svém okolí naleznete i některé další dle nabídky vašeho masážního salónu.

První z neobvyklých masáží je tzv. bambusová masáž, která je specifická tím, že se při masáži využívají bambusové tyče ve spojení s bambusovým olejem. Tento typ masáže je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy.

Druhým typem masáže, kterou zde chceme představit je tzv. bunaken masáž. Jedná se o tradiční masáž z málo osídleného ostrova Bunaken, což je jeden z nejznámějších ostrovů Indonésie. Při bunaken masáži je používán pravý kokosový krém, který je vhodný i pro citlivou pleť.

Příspěvek byl publikován v rubrice Relaxační masáže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář